play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zabrze: TEATR NOWY – jak nowy. Budynek przeszedł modernizację

today15 lutego 2021

Background

To bodajże najszczęśliwszy teatr w Polsce! Tak o otwarciu Teatru Nowego w Zabrzu mówił jego dyrektor – Jerzy Makselon. Czas obowiązkowego zamknięcia wykorzystano bowiem na niezbędną modernizację obiektu.

Po długiej przerwie, widzom został udostępniony teatralny balkon, a ekipa teatru pracować będzie w nieporównywalnie lepszych warunkach.

– Bardzo zmieni się komfort na przykład pracy ekipy technicznej. Zrobiło się dużo więcej miejsca w części piwnicznej, z której zostały wyprowadzone garderoby aktorskie. Pojawiła się cudowna rzecz – mianowicie dźwig towarowy. Podnośnik pomiędzy tą częścią piwniczną, w której mieszczą się pracownie, takie jak stolarnia, malarnia – tam gdzie powstają dekoracje – a kieszenią sceniczną – mówi reporterce Radia Piekary dyrektor Teatru Nowego – Jerzy Makselon.

W ramach przeprowadzonej inwestycji wzniesiona została nowa część budynku od strony Placu Hutniczego. Dzięki temu poprawią się także warunki pracy aktorów teatru. Zyskali nowe, jasne, dobrze wyposażone garderoby. Zmodernizowano także wentylację oraz zamontowano klimatyzację.

Na zabrzańskiej scenie już wystawiane są spektakle, długo oczekiwane przez miłośników teatru.

– Cieszymy się ogromnie, że udało się ze wszystkim zdążyć. Cieszymy się, że pan premier ogłosił możliwość wejścia ponownie do instytucji kultury, właśnie teraz, kiedy jesteśmy już prawie gotowi – mówi o otwarciu zmodernizowanego Teatru Nowego Małgorzata Mańska-Szulik, prezydent Zabrza.

Teatr Nowy w Zabrzu teraz intensywnie pracuje i ciągle dokłada do swojego repertuaru kolejne spektakle. Taki stan rzeczy potrwa najpewniej do końca miesiąca, a może i dłużej. Wszystko zależy od kolejnych rządowych decyzji w sprawie obostrzeń sanitarnych.

Całkowity koszt modernizacji Teatru Nowego w Zabrzu to ponad 7 milionów złotych.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content