play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zabrze: Rozmawiała z koreańskim aktorem, agentem FBI i funkcjonariuszem SWAT. Oszuści wyłudzili od 34-latki prawie 100 tys. złotych

today25 listopada 2021

Background

Oszuści wymyślają coraz bardziej kreatywne sposoby wyłudzenia pieniędzy. Przekonała się o tym 34-letnia zabrzanka, do której odezwał się koreański aktor, agent FBI oraz funkcjonariusz SWAT.

Mieszkanka Zabrza przez blisko pół roku prowadziła korespondencję elektroniczną z oszustem. Mężczyzna przedstawił się jej jako południowokoreański aktor. Wzbudził on w kobiecie uczucia i finalnie obiecał, że przyjedzie na jej urodziny. Ta miała mu zapewnić na własny koszt przelot oraz ochronę w Polsce. Zabrzanka na ten cel zaciągnęła kredyty, a pieniądze trafiły na konto oszusta.

Nie był to jednak koniec historii. Ofiara zaczęła nabierać podejrzeń i zerwała kontakt z rzekomym aktorem. Oszust ponownie się do nie odezwał, tym razem podając się za agenta FBI, który obiecał jej pomoc w odzyskaniu utraconych pieniędzy. 34-latka również dała się nabrać i przekazała kolejną sumę na konto mężczyzny. Ten w myśl powiedzenia „do trzech razy sztuka” jeszcze raz odezwał się niej. Tym razem wcielił się w brytyjskiego funkcjonariusza SWAT i zadeklarował pomoc w zamian za drobną sumę pieniędzy.

Kobieta w końcu definitywnie zorientowała się, że jest oszukiwana. Zgłosiła się do zabrzańskiej policji. Łącznie przelała na konto oszusta ponad 90 tys. zł.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content