play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zabrze: Widzowie wrócą na balkon. Metamorfoza Teatru Nowego

today1 października 2020

Background

Zabrze: Widzowie wrócą na balkon. Metamorfoza Teatru Nowego. Zabrzańska scena przechodzi modernizację. Nieużytkowany balkon, regularnie zalewane, zapleśniałe piwnice, w których znajdowały się garderoby- to nie jedyne problemy z którymi borykał się Teatr Nowy w Zabrzu. Od kilku miesięcy we wnętrzu budynku trwają intensywne prace, dzięki którym widzowie będą mogli zasiadać na widowni w komfortowych warunkach, a aktorzy pracować w wyremontowanych pomieszczeniach. Po kilkunastu latach nieużytkowania znowu będzie można wejść na balkon, zamknięty z powodu niespełniania norm przeciw pożarowych.  Remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku. Aktualnie spektakle Teatru Nowego prezentowane są na scenie Domu Muzyki i Tańca. 

Metamorfoza Teatru Nowego. To niewątpliwie jedna z najpiękniejszych sal teatralnych na Śląsku. Bogato zdobione sztukaterie, piękny żyrandol, architektura w style wiedeńskim robią wrażenie na każdym kto zasiada na widowni Teatru Nowego w Zabrzu. Obecnie wnętrze obiektu przechodzi gruntowny remont. Wymienione zostały wszystkie instalacje, zamontowano system wentylacyjny, wyremontowano wilgotne, regularnie zalewane, zagrzybione garderoby. Z tyłu budynku dobudowano także obiekt, gdzie znajdzie się klatka schodowa ewakuacyjna oraz urządzenie ułatwiające przenoszenie scenografii.

 Miłośników zabrzańskiej sceny na pewno ucieszy fakt, że budynek zostanie wyposażony w system klimatyzacji i wentylacji. Na balkonie zostaną zamontowane nowe fotele, których tkaninę obiciową sprowadzono z Włoch.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content