play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Wjechał w płot i uciekł. Miał w organizmie 2,5 promila!

today14 września 2021

Background

W poniedziałek zabrzańscy policjanci  dostali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Wiśniowej. Mundurowi, którzy pojechali na miejsce, zobaczyli uszkodzone ogrodzenie oraz porzuconego opla. Po rozmowie ze świadkiem zdarzenia funkcjonariusze wytypowali i dotarli do mieszkańca Zabrza, który mógł być sprawcą zdarzenia. W chwili wykonywania policyjnych czynności 31-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie!

W poniedziałek o godzinie 19.01 Oficer dyżurny zabrzańskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Wiśniowej. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że samochód wjechał w ogrodzenie, a następnie kierowca się oddalił. Na miejsce skierowano policjantów drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi po rozmowie ze świadkiem zdarzenia wytypowali i dotarli do mieszkańca Zabrza, który mógł być sprawcą. W chwili wykonywania policyjnych czynności 31-latek miał ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i  spowodowania zdarzenia drogowego. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd. Grożą mu bardzo surowe konsekwencje: wysoka grzywna, utrata prawa jazdy, a nawet pobyt w więzieniu.

źródło: policja/fot.: zabrze112.pl

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content