play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Z MACZETĄ w dłoni krzyczał i wzywał pomoc

today15 października 2020

Background

Policjanci z Zabrza zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu spacerował ulicami miasta z maczetą w dłoni i wzywał pomoc. Jak się okazało, 30-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia.

Mogło dojść do tragedii

W środę wieczorem, około godziny 19.00, ulicą Sobieskiego w Zabrzu przechadzał się mężczyzna z maczetą w dłoni. 30-latek krzyczał i wzywał pomoc. Był pijany i wyraźnie pobudzony. Przerażeni przechodnie schodzili mu z drogi i ostatecznie zawiadomili o fakcie policję. Śledczy nie zastali we wskazanym miejscu mężczyzny, więc rozpoczęli poszukiwania. 30-latek został odnaleziony w piwnicy jednego z budynków. Policjanci uspokoili go i przekonali do odłożenia maczety. Zgodnie z ustaleniami funkcjonariuszy, mężczyzna nie wyrządził żadnej szkody osobom postronnym, nikomu też nie groził. Sam zatrzymany nie potrafił wyjaśnić policjantom, po co mu była maczeta.

Ponadto, w trakcie interwencji okazało się, że za 30-latkiem wydano list gończy. Miał on do odsiadki karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i dziesięciu miesięcy.

źródło: KMP Zabrze
/zdjęcie poglądowe – pixabay.com

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content