play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Znalazł niewybuch i… przyniósł go na komendę ZDJĘCIA

today10 lutego 2020

Background

Znalazł niewybuch i… przyniósł go na komendę. 67-letni mężczyzna pojawił się w komisariacie z przedmiotem, który według niego przypominał granat. Mężczyzna stwierdził, że znalazł go na śmietniku i postanowił odnieść niewypał na komendę. Zarządzono ewakuację całego budynku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w godzinach popołudniowych, kiedy do dyżurnego Komendy Straży Miejskiej w Zabrzu zgłosił się 67-letni mężczyzna z niepokojącym znaleziskiem. Zgłaszający oświadczył, że podczas przeszukiwania okolicznych śmietników znalazł przedmiot przypominający granat i postanowił odnieść niewypał do na komendę.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z III komisariatu. Z budynku komendy ewakuowano wszystkie osoby. Zamknięto również rejon ul. Stalmacha i Cmentarnej w obrębie budynku Straży Miejskiej na długości około 100 metrów. Na miejsce został również skierowany policjant z NGRMP (Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego). Funkcjonariusz po wstępnych czynnościach nie potwierdził, aby znaleziony przedmiot był ładunkiem wybuchowym. Okazało się, że jest to prawdopodobnie element zawieszenia samochodu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content