play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zabrze: Znamy wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na co głosowali mieszkańcy?

today10 listopada 2020

Background

Zabrze: Znamy wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na co głosowali mieszkańcy? Najwięcej głosów zdobył ogólnomiejski projekt „Fajne Zabrze – infrastruktura rowerowa i artystyczna”. Drugi z projektów ogólnomiejskich, który zostanie zrealizowany to “Zielony park na Zaborzu”. Wśród realizacji dzielnicowych najwięcej głosów oddano na projekt pn. „Bezpieczne Zabrze – zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego”. W planach także modernizacja łazienek w jednej ze szkół, budowa plenerowej siłowni, placu zabaw i boiska do siatkówki plażowej.  W głosowaniu, które trwało od 15 do 30 października br., wzięło udział przeszło 12 tys. zabrzan, którzy łącznie oddali ponad 20 tys. głosów.

 

Zabrze: Znamy wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na co głosowali mieszkańcy? Tym razem w ramach budżetu partycypacyjnego do podziału było ponad 5 mln zł. Głosowaniu mieszkańców poddano 59 wniosków – pięć ogólnomiejskich oraz 54 projekty dzielnicowe. Wpłynęło przeszło 12 tys. ważnych kart do głosowania, w tym ok. 400 kart papierowych.

Najwięcej głosów zdobył ogólnomiejski projekt „Fajne Zabrze – infrastruktura rowerowa i artystyczna”, na który zagłosowało w sumie 3240 osób. Drugi z projektów ogólnomiejskich, który zostanie zrealizowany w ramach VII edycji ZBO otrzymał 1664 głosy. Za kwotę 500 tys. zł powstanie “Zielony park na Zaborzu”.

Wśród projektów dzielnicowych najwięcej głosów zdobył projekt pn. „Bezpieczne Zabrze – zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego”, na który zagłosowało 1609 osób (Mikulczyce). Za nim uplasował się projekt zgłoszony w dzielnicy Centrum Północ – „Remont łazienek i usunięcie barier architektonicznych w łazienkach dla uczniów niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zabrzu”, na który swój głos oddało 1000 osób. Trzecie miejsce pod względem liczby oddanych głosów zajął projekt pn. „Plac zabaw, siłownia pod chmurką – flow parkboisko do piłki plażowej / Poprawa infrastruktury rekreacyjno – sportowej” (Zaborze Północ, 823 głosy).

Największą frekwencję odnotowano w Grzybowicach (17,43 proc.), w Zaborzu Południe (13,35 proc.) oraz na Osiedlu Młodego Górnika (12,77 proc.).

Do projektu uchwały budżetowej na rok 2021 zostaną ostatecznie wpisane 24 wybrane przez mieszkańców Zabrza projekty – dwa ogólnomiejskie i 22 w poszczególnych dzielnicach miasta.

Szczegółowe wyniki głosowania w VII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego znajdziecie TUTAJ

info i fot. UM Zabrze

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content