play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Zuchwały ZŁODZIEJ w rękach policji! Okradał miejscowe sklepy z alkoholu i papierosów

today5 sierpnia 2021

Background

23-letni mieszkaniec Zabrza usłyszał cztery zarzuty dotyczące dokonania na przełomie lipca i sierpnia kradzieży. Na szkodę placówek handlowych zlokalizowanych w rejonie osiedla Helenka w Zabrzu. Mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzież szczególnie zuchwałą. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

W toku postępowania policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w postaci cyfrowych zapisów monitoringu. Ze sklepów, w których podejrzany dopuścił się zarzucanych mu czynów.

Kradł głównie papierosy i alkohol. Podejrzany działał bez żadnych skrupułów, lekceważąc wagę czynu. W żaden sposób nie ukrywał swojej tożsamości. Nie przejmował się tym iż doskonale znany jest pracownikom sklepów.

Kradzieży, dokonywał w sklepach, w których na co dzień robił zakupy. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Co istotne?

W czerwcu 2020 roku doszło do zmiany kodeksu karnego, w którym wskazano nowy typ przestępstwa, dotyczący kradzieży określanej mianem ,,zuchwałej”.

Kradzież szczególnie zuchwała zachodzi wtedy, gdy jej sprawca, zabierając mienie w celu przywłaszczenia, swoim jawnym zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy, lub otoczenia.

 

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content