play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Zaatakował swoją konkubinę. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

today8 kwietnia 2020

Background

Policjanci z Zabrza zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w trakcie awantury domowej zaatakował nożem swoją 35-letnią konkubinę. Po analizie zebranego materiału dowodowego zabrzańscy śledczy przedstawili 37-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Zabrzu przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Zabrzańscy kryminalni wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Biskupice. Dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, podczas której 37-letni mężczyzna pobił i zaatakował nożem swoją 35-letnią konkubinę. Kobieta przed przyjazdem policjantów zdołała uciec z mieszkania, jednak miała poważne obrażenia. Policjanci weszli do mieszkania, w którym, według informacji pokrzywdzonej, miał przebywać konkubent wraz z dwójką ich dzieci w wieku 6 miesięcy i 2 lat. Drzwi do mieszkania były zamknięte, więc stróże prawa do środka dostali się przez otwarte drzwi balkonowe. Jak się okazało, nie było już w nim mężczyzny, a jedynie dwójka małych dzieci.

Policjanci zabrali je z mieszkania i oddali rodzinie pokrzywdzonej, która przyjechała na miejsce. Następnie rozpoczęli poszukiwania 37-latka, które nie trwały długo. Już po kilkunastu minutach poszukiwań policjanci zauważyli mężczyznę na terenie pobliskich ogródków działkowych. Kiedy 37-latek zobaczył policjantów, zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

35-letnia kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzone u zatrzymanego badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W mieszkaniu, gdzie doszło do zdarzenia, śledczy przeprowadzili oględziny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 37-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara co najmniej 8 lat wiezienia. W przeszłości podejrzany był karany za przestępstwa z użyciem przemocy, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów i zniszczenie mienia. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Foto i źródło: KMP Zabrze

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content