play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabytkowy ratusz w Chorzowie Batorym będzie miał nowy dach

today22 marca 2021

Background

Przy dawnym ratuszu Wielkich Hajduk już za kilka dni pojawi się rusztowanie. Zabytkowy budynek będzie miał nowy dach. Prace za niemal 900 tysięcy złotych mają zabezpieczyć budynek i zapobiec zniszczeniu.

Przez ponad 100 lat gmach w Chorzowie Batorym miał wielu właścicieli i spełniał różne funkcje. Był ratuszem, siedzibą milicji i policji. Należał do Solidarności i do prywatnych właścicieli. W 2018 roku zniszczony zabytek przejęło miasto.

Dla mieszkańców, szczególnie Chorzowa Batorego, to bardzo ważny zabytek. Wymiana dachu to konieczność, aby nie dopuścić do dalszej degradacji obiektu. Wciąż staramy się znaleźć dla niego inwestora, prowadzimy rozmowy z przedsiębiorcami. Jesteśmy otwarci na współpracę i mamy nadzieję, że poprawa stanu technicznego zwiększy  atrakcyjność obiektu – tłumaczy Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

Koszt wymiany dachu wynosi ponad 893 tysiące złotych. Zadania podejmie się, wyłoniona w przetargu firma, Midpol-Investment z Krakowa. Rusztowanie wokół budynku pojawi się w czwartek, a prace mają rozpocząć się w poniedziałek 29 marca.

źródło: UM Chorzów

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content