play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Zaczął ją szarpać i próbował wyrwać torebkę”. Zareagowali świadkowie [WIDEO]

today30 lipca 2020

Background

„Zaczął ją szarpać i próbował wyrwać torebkę”. Napastnik zaczepił kobietę żądając pieniędzy. Zareagowali świadkowie zdarzenia. Kobiecie z pomocą ruszyło dwóch mężczyzn, którzy akurat przechodzili obok. Napastnik został spłoszony, a na miejsce wezwano policjantów.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12.00 w rejonie ulicy Wolności 319. Pokrzywdzona wchodziła do sklepu, kiedy została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który chciał od niej drobne pieniądze. Kobieta odmówiła mu, ale wtedy mężczyzna chwycił ją i zaczął szarpać, próbując wyrwać torebkę. Na szczęście obok przechodziło dwóch mężczyzn, którzy widząc tę sytuację, zareagowali i spłoszyli napastnika. Następnie zadzwonili pod numer alarmowy 112 i opowiedzieli o tym, co się stało.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania napastnika. Te nie trwały długo –  napastnik został zatrzymany w sklepie, obok którego doszło do zdarzenia.

Zatrzymany mężczyzna to 50-letni mieszkaniec Zabrza. Policjancie po zebraniu materiału dowodowego sporządzili wniosek o zastosowanie aresztu wobec 50-latka. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za usiłowanie dokonania rozboju, kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Zabrze

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content