play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Zadbaj o zdrowie pracowników. Wybierz aktywne, funkcjonalne meble biurowe

today20 sierpnia 2021

Background

Długie siedzenie sprawia, że zwiększa się ryzyko wystąpienia problemów z kręgosłupem, mięśniami i nieprawidłowym przepływem limfy w kończynach. Aby uniknąć kłopotów zdrowotnych, powinno się możliwie jak najczęściej zmieniać pozycję ciała i wstawać od biurka. Dzięki temu uniknie się wielu schorzeń cywilizacyjnych i poprawi się samopoczucie w czasie pracy. Ważnym elementem wyposażenia biura są zatem meble, dzięki którym zwiększy się aktywność w ciągu dnia. Dowiedz się więcej na ich temat.

Meble pracownicze – jakie funkcje powinny spełniać w biurze?

Meble gabinetowe i pracownicze powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Na biurku powinny pomieścić się wszystkie przedmioty niezbędne w czasie pracy – komputer, telefon, akcesoria biurowe itp. Ponadto powinno się zadbać o miejsce do przechowywania i porządkowania różnych dokumentów. Klasyczne biurka mają choćby szuflady i kontenerki, do których można włożyć przedmioty niezbędne na co dzień.

Systemy mebli biurowych powinny być też ergonomiczne. Dzięki nim powinno się skutecznie dbać o zachowanie prawidłowej pozycji ciała w czasie pracy. W przeciwnym razie po 8 godzinach kręgosłup będzie boleć, a nogi i ręce zaczną drętwieć. Tanie meble biurowe często utrudniają zachowanie ergonomicznej pozycji ciała, dlatego warto postawić na wyposażenie wyższej klasy.

Na uwagę pracodawców zasługują zwłaszcza meble pracownicze, z których można stworzyć aktywne biuro. Dzięki meblom z tej grupy stworzy się atrakcyjne biuro obsługi klienta, uzupełni się wyposażenie sali konferencyjnej oraz kantyny, a także biura domowego.

Nowoczesne i funkcjonalne meble biurowe znajdziesz na https://www.ajprodukty.pl/

Meble biurowe, które pomagają dbać o zdrowie

Nowoczesne biurka, krzesła i inne elementy wyposażenia pomagają chronić kręgosłup pracowników przed wieloma problemami zdrowotnymi. Najlepsze meble działają pod tym względem znacznie lepiej niż choćby krzesła obrotowe i podnóżki w biurkach. Meble tego typu sprawiają, że pracownicy rzadziej trafiają na zwolnienia lekarskie z powodu kłopotów z kręgosłupem lub stawami. Ich ciała są narażone na mniejsze obciążenia, co pozytywnie przekłada się na spadek liczby chorób związanych z wykonywanym zawodem.

Biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu, krzesła połączone rowerkami stacjonarnymi oraz poduszki do pilates sprawiają, że we współczesnym biurze pracuje się o wiele przyjemniej. Każdy z tych mebli pozwala lepiej dopasować pozycję ciała do aktualnego samopoczucia, wykonywanych czynności, czy też innych potrzeb użytkownika.

Meble biurowe, które pomagają dbać o zdrowie, można umieścić zarówno w klasycznym biurze, jak i na powierzchni open space. Dzięki temu bez trudu dopasuje się charakter wyposażenia aktywnego biura do jego rozmiarów, charakteru pracy zatrudnionych osób i polityki danego przedsiębiorstwa.

Funkcjonalne meble do aktywnego biura – sprawdź, jakie możesz wybrać

Meble do aktywnego biura sprawiają, że pracownicy w ciągu dnia więcej się ruszają i mniej czasu spędzają w wymuszonej pozycji ciała. Wśród funkcjonalnych mebli znajdziesz wygodne siedzenia – pufy, fotele i stołki, a także biurka z regulowaną wysokością blatu, które umożliwiają pracę w pozycji siedzącej lub stojącej. W tym drugim przypadku stojący użytkownik może unieść blat, by wygodnie korzystać z klawiatury i myszy. Podczas stania odpocznie od zbyt długiego siedzenia, spali więcej kalorii i poprawi swoją efektywność.

Do nowoczesnych, funkcjonalnych mebli do aktywnego biura można dobrać lady recepcyjne i ścianki działowe. Wszystkie meble są dostępne w różnej kolorystyce, dlatego znajdzie się wśród nich modele, które sprawią, że pierwsze wrażenie osób wchodzących do biura będzie niesamowite. Całość aranżacji można uzupełnić o praktyczne i pojemne regały na metalowych nogach, które ułatwią przechowywanie obok biurka wielu teczek, pudełek i innych pojemników z dokumentami.

Wyposażenie aktywnego biura to również eleganckie maty wibrujące, pufy do pilates oraz biurowe bieżnie. Dzięki takim elementom można stworzyć wygodną przestrzeń do odpoczynku pomiędzy kolejnymi obowiązkami. Takie sprzęty przydadzą się w kantynie oraz w pokoju socjalnym, gdzie pracownicy odstresowują się i spędzają czas wraz z kolegami z działu.

Meble, które pomagają walczyć z nadwagą

Umożliwienie pracownikom korzystanie z aktywnego biura, bieżni, rowerków stacjonarnych bądź innych sprzętów sprawia, że podwładni mogą walczyć z nadwagą. Brak ruchu zwiększa ryzyko wzrostu masy ciała, który jest przyczyną chorób cywilizacyjnych. Sprzęty i meble, które sprawiają, że pracownicy są aktywniejsi w ciągu dnia, chronią przed nadmiernym tyciem. Dzięki nim spala się więcej kalorii w ciągu każdej minuty, co w ciągu całego roku może odpowiadać nawet liczbie kalorii, które spala się podczas przebiegnięcia kilku maratonów. To naprawdę imponujący wynik, zważywszy na fakt, że jest to rezultat jedynie częstszego wstawania lub zamiany zwykłego krzesła na fotel z rowerkiem stacjonarnym, na którym od czasu do czasu można pedałować bez odrywania się od pracy.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content