play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zaginął senior. Okazało się, że utknął w leśnym bagnie

today20 października 2020

Background

Mieszkaniec Myszkowa odnaleziony. Jak się okazało, 67-latek po południu wybrał się do lasu, utknął w bagnie i nie potrafił się już z niego wydostać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, ponieważ niska temperatura zagrażała życiu zaginionego, który był zziębnięty i wyczerpany.

Zgłoszenie o zaginięciu 67-latka policjanci odebrali wczoraj wieczorem. Mieszkaniec Myszkowa około godziny 15.00 udał się w okolice lasu przy ulicy Gruchla w Myszkowie i nie wrócił do domu. Zaniepokojona faktem rodzina zaalarmowała śledczych. Ze zgłoszenia wynikało, że zaginiony mężczyzna jest osobą nieporadną i cierpi na demencję starczą. Komendant zarządził alarm dla całej jednostki. W akcję poszukiwawczą oprócz policjantów i strażaków zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym.

Akcję poszukiwawczą skutecznie utrudniała coraz niższa temperatura. Na szczęście tuż po północy odnaleziono zaginionego seniora. Policjanci odnaleźli zaginionego w środku lasu. Jak się okazało, pomoc przyszła w ostatniej chwili. 67-latek nie mógł poruszać się o własnych siłach, bo ugrzązł w bagnie. Wyczerpany, zziębnięty i zdezorientowany mężczyzna został wyciągnięty z mokradeł i przekazany pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego.

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content