play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zaginięcie mieszkanek Częstochowy. Są wstępne wyniki sekcji znalezionych zwłok

today23 lutego 2022

Background

Są wstępne wyniki sekcji zwłok dwóch kobiet znalezionych przedwczoraj w lesie koło Romanowa pod Częstochową. To prawdopodobnie zaginione 10. lutego 45-letnia Aleksandra i jej 15-letnia córka Oliwia.

Prokuratura w Częstochowie podała wstępne wyniki sekcji zwłok ciał znalezionych w lesie pod Romanowem. Wynika z nich, że młodszą ofiarę gwałtownie uduszono. Z kolei przyczyny śmierci starszej są wciąż w trakcie ustalania. W dalszym ciągu nie ma całkowitej pewności czy znalezione w lesie pod Romanowem kobiety to poszukiwane mieszkanki Częstochowy, ponieważ bliscy ofiar nie są gotowi do identyfikacji zwłok. Dlatego dopiero badania DNA pozwolą jednoznacznie potwierdzić czy znalezione w lesie ciała to poszukiwane matka z córką. Wyniki badań DNA poznamy najwcześniej za kilka dni.

Podejrzany o morderstwo 52-u letni Krzysztof R.ma już postawiony zarzut podwójnego zabójstwa. Wczoraj doszedł kolejny dotyczący bezprawnego zainstalowania kamery w mieszkaniu kobiety. Mężczyzna konsekwentnie nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień.

_________________________

Wcześniej pisaliśmy:

Jeszcze dziś prokuratura ma podać wyniki sekcji zwłok znalezionych przy ” Gierkówce” pod Romanowem. Przypuszcza się, że ujawnione tam ciała należą do poszukiwanych niemal od dwóch tygodni mieszkanek Częstochowy.

Badania DNA i sekcja zwłok mają dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie, kim są znalezione w lesie w Romanowie kobiety. Ich ciała odkopano w miniony poniedziałek. To najprawdopodobniej poszukiwane od 10 lutego 45-letnia Aleksandra i jej 15-letnia córka Oliwia. Ich bliscy nie byli w stanie podjąć próby identyfikacji zwłok. Dlatego do ustalenia tożsamości ciał potrzebna będzie opinia biegłych.

Przesłanką pozwalającą przypuszczać, że ujawnione w lesie zwłoki należą do zaginionych mieszkanek Częstochowy jest lokalizacja ujawnionych ciał. To tam jeden świadków miał widzieć samochód  poszukiwanej. Jak przekazuje policja,  zwłoki obu znalezionych kobiet zakopano około metr pod ziemią w odległości kilku metrów od siebie. A dodatkowo podczas poszukiwań znaleziono też truchło psa.

Podejrzany o zabójstwo kobiet jest 52-letni Krzysztof R. Prokuratura postawiła mu zarzut podwójnego zabójstwa, a także bezprawnego zainstalowania kamery w mieszkaniu pani Aleksandry. Mężczyzna nie przyznaje się do zabójstwa, nie składa także wyjaśnień.

/zdjęcie policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content