play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Zagłębie: Powstają sklepy socjalne. Jednym z pierwszych będzie WojkoSpichlerz

today16 marca 2021

Background

W Katowicach już działa – teraz pora na Zagłębie. W Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Wojkowicach mają postać sklepy socjalne. Przedsięwzięcie firmuje Fundacja Wolne Miejsce.

W Wojkowicach powstanie WojkoSpichlerz. To sklep socjalny firmowany przez Fundację Wolne Miejsce. Pierwszy, pilotażowy lokal został otwarty przy współpracy z miastem Katowice na Osiedlu Tysiąclecia. Teraz przyszła pora na Zagłębie:

– To otwarcie w Wojkowicach będzie pierwsze lub drugie w Zagłębiu – pewnie drugie, bo Dąbrowy Górniczej już chyba nie wyprzedzimy, ale Sosnowiec już tak. W każdym razie: mamy lokal, także można powiedzieć, że 80 procent tych perspektyw, które są związane z tym WojkoSpichlerzem jest już za nami – mówi Radiu Piekary Burmistrz Wojkowic.

Gdzie dokładnie zlokalizowany ma być WojkoSpichlerz? Burmistrz miasta tłumaczy, że jego lokalizacja nie jest przypadkowa:

– Lokal będzie się mieścił przy ulicy Sucharskiego, gdzie – jak się wydaje – taki sklep jest potrzebny i mieszkańcy od wielu już lat zgłaszali taką potrzebę. Teraz przed nami remont. Pojawia się taki autorski pomysł, żeby ten remont przeprowadzili osadzeni z Zakładu Karnego w Wojkowicach, więc nasz koszt to będzie tak naprawdę, tylko i wyłącznie zakupienie materiału potrzebnego do tego remontu – mówi Radiu Piekary Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

 

Otwarcie WojkosSichlerzu planowane jest latem. Oferta sklepu skierowana będzie przede wszystkim do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, są zagrożone samotnością oraz wykluczeniem społecznym.

Fot. Facebook/Tomasz Szczerba

Autor: Redaktor


0%
Skip to content