play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zagłębie: Powstaje nowe centrum przesiadkowe. Autobusy zmieniają trasy

today8 marca 2021

Background

Ważna informacja dla pasażerów autobusów w Dąbrowie Górniczej. Te od dziś (8.03) w rejonie powstającego centrum przesiadkowego jeżdżą inaczej.

Od 8.03 zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów w Dąbrowie Górniczej. Wszystko za sprawą kolejnego już etapu prac w tym miejscu. Zmieniło się kursowanie linii numer 16, 79 i 242. I tak do ul Limanowskiego autobusy dojeżdżają trasą objazdową – od ul. Robotniczej, ulicami Korzeniec Śliwińskiego i Konopnickiej. W pobliżu przejścia przez tory autobusy zawracają i pokonują trasę powrotną. Taka organizacja potrwać ma do końca sierpnia.

Inwestycja rozpoczęła się w październiku od budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Moniuszki, z którym połączona zostanie nowa droga biegnąca za hutą Bankową do ul. Kolejowej. Z kolei na początku listopada wystartowały roboty na ul. Kościuszki – na odcinku od zjazdu do Fabryki Pełnej Życia do skrzyżowania z ul. Kolejową, gdzie wybudowane będzie rondo. Prace objęły też całą ul. Kolejową. Modernizowane jest także torowisko w rejonie stacji kolejowej, gdzie aktualnie pociągi poruszają się jednym torem. Pod torowiskiem powstanie tunel drogowy, który połączy ul. Kościuszki z ul. Limanowskiego. Pod koniec stycznia, dla ruchu samochodowego, zamknięty został przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej. Z przejazdu mogą korzystać piesi i rowerzyści. W czasie zamknięcia prowadzone są roboty związane z budową tunelu pieszo-rowerowego pod torami, który zastąpi przejazd.

Prace w rejonie przejazdu przy ul. Konopnickiej mają potrwać do połowy maja. Po ich zakończeniu przywrócony zostanie normalny ruch. Podczas zamknięcia kierowcy chcący przejechać przez tory, muszą korzystać z objazdów. Objazd do ulic Konopnickiej i Limanowskiego prowadzony został ulicami: Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, Graniczną i Łączącą. Objazd w kierunku ul. Królowej Jadwigi prowadzony jest analogicznie w drugą stronę.

Do powstającego centrum przesiadkowego będzie można w przyszłości łatwo dotrzeć autobusem albo samochodem, dla którego bez trudu znajdzie się miejsce parkingowe. Stamtąd w podróż poza miasto będzie można wybrać się pociągiem.

Źródło/fot. UM Dabrowa Górnicza

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content