play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Zagłębie Sosnowiec bez trenera. Dariusz Dudek zwolniony

today28 kwietnia 2020

Background

Zarząd Zagłębia Sosnowiec podjął decyzję o nie przedłużaniu kontraktu z trenerem Dariuszem Dudkiem. Głównym powodem decyzji klubu są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji. Z dniem 28.04.2020 trener Dariusz Dudek został odsunięty od pracy z I zespołem – informuje sosnowiecki klub.

Przerwa będzie trwała jeszcze ponad miesiąc, to czas zbliżony do letniej przerwy w rozgrywkach. Uznaliśmy, że w obecnym stanie byłby to czas stracony. Może nie tyle w kontekście ostatnich 12 kolejek ligowych, co w kontekście całości funkcjonowania klubu i przede wszystkim budowy drużyny na przyszły sezon. Nie wiemy, ile będzie trwała letnie przerwa, ile będzie czasu na letnie transfery pod którymi musi się podpisać nowy trener. Czeka nas na pewno wiele pracy zarówno na boisku jak i w obszarze skautingu. Nowa osoba albo zaakceptuje obecne propozycje tego działu co do wzmocnień, a może je skoryguje albo po prostu uzna ze zbędne. Nie chcemy latem działać nerwowo. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, stąd taka decyzja. Trenerowi Dudkowi jeszcze raz dziękujemy za awans w sezonie 2017/18 i życzymy powodzenia w dalszej pracy – wyjaśnia prezes Marcin Jaroszewski.

Nazwisko nowego trenera i sztabu poznamy w piątek.

Dla Dariusza Dudka to drugie rozstanie z Zagłębiem. Wcześniej odszedł z klubu w październiku 2018, gdy zespół słabo spisywał się w ekstraklasie.

Foto i źródło: www.zaglebie.eu

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content