play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Zagłębiowska Masa Krytyczna. W tym roku impreza rowerowa będzie wyglądać inaczej

today17 września 2020

Background

13. Zagłębiowska Masa Krytyczna po nowemu. Tegoroczna impreza rowerowa będzie miała inną formułę niż zazwyczaj. Zamiast przejazdu jednej, kilkutysięcznej grupy rowerzystów organizatorzy proszą o podróżowanie w maksymalnie kilka osób.

20 września o 12 : 00 z centrum Sosnowca jak co roku wyruszy Zagłębiowska Masa Krytyczna. Trasa to około 13 kilometrów. Będzie przebiegała z Sosnowca przez Będzin do Dąbrowy Górniczej. W Brzozowicy na rowerzystów będzie czekała darmowa przekąska. Meta tradycyjnie przy molo jeziora Pogorii 3. Ze względu na obostrzenia sanitarne organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników. Poza tym proszą też o przejazd w małych grupach.
Przygotowaliśmy 2 tysiące pakietów z plecakami, kamizelkami, voucherami oraz okolicznościowym informatorem „Zachowuj się na drodze”. Rowerzyści będą je mogli odbierać w godz. 12.00-15.00 przy wejściu na dworzec PKP w centrum Sosnowca – mówi Rafał Siciński, pełnomocnik ds. polityki rowerowej w sosnowieckim MZUK-u. Dodaje, że aby wziąć udział w imprezie nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjechać i odebrać pakiet.

Każdy rowerzysta wyposażony w taki zestaw będzie miał za zadanie dojechać na Pogorię 3. Sama trasa przyjazdu nie jest sztywno wyznaczona. Najważniejsze, aby z Sosnowca dojechać na linię mety. Organizatorzy sugerują przejazd drogą rowerową wzdłuż ul. 3 Maja do ul. Żeromskiego i dalej Orlą, Będzińską, Małobądzką i bulwarem na wał Czarnej Przemszy przez park Zielona w Dąbrowie Górniczej wjechać na parking przy Pogorii 3.

Źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content