play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zakaz odwiedzin małych pacjentów. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wprowadza ograniczenia

today3 marca 2020

Background

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach, do odwołania wprowadzony został zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach szpitala.

Zakaz nie dotyczy opiekunów pacjentów hospitalizowanych w GCZD, którzy przebywają z nimi stale w szpitalu (jedna osoba do jednego pacjenta). Nie dotyczy też matki lub ojca dziecka leczonego w szpitalu na czas jego karmienia lub kangurowania.

Na Centrum, decyzją wojewody śląskiego z dn. 28 lutego 2020 r., nałożony został obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Tym samym szpital zdecydował o przełożeniu zaplanowanego na 21 marca 2020 r. Dnia Otwartego Oddziału Położnictwa i Perinatologii. Impreza odbędzie się w późniejszym terminie.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II (GCZD) to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Funkcjonują tu 24 poradnie specjalistyczne oraz 18 oddziałów szpitalnych, na bazie których działa 8 klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Rocznie placówka przyjmuje ok. 17 tys. pacjentów na oddziały szpitalne, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 35 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Placówka zatrudnia ponad 1000 pracowników.

źródło/foto: GCZD

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content