play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Zakochana bana znowu pojedzie…..”walentynkowo”. Już w piątek

today13 lutego 2020

Background

W piątek Walentynki, a zatem, jak co roku, na torach w Katowicach pojawi się wyjątkowy tramwaj – „Zakochana bana”. Romantyczny tramwaj będzie kursować pomiędzy placem  Wolności, pętlą Słoneczna a placem Miarki. Wśród atrakcji m.in. konkursy z  nagrodami i muzyka na żywo!

Zwykle, w Walentynki, w rolę „Zakochanej bany” wciela się zabytkowy wagon typu N. W tym roku będzie jednak inaczej. – Postanowiliśmy przenieść romantycznego ducha „Zakochanej bany” do wagonu typu 13N – historycznego pojazdu wyprodukowanego w 1967 roku. Można powiedzieć, że jest on bardziej wyjątkowy niż eNka, bo wagonów typu N mamy cztery, a 13N, o  numerze bocznym 308, jest jedyny, mówi Andrzej Zowada ze spółki Tramwaje Śląskie.

  • cover play_arrow

    Zakochana bana znowu pojedzie…..”walentynkowo”. Już w piątek Adam Grabałowski

„Zakochana bana” do podróży zaprasza przede wszystkim zakochanych, kusząc wnętrzem ozdobionym miłosnymi symbolami, romantyczną muzyką graną na żywo, słodkim poczęstunkiem oraz konkursami. W tym roku dla pasażerów zagra saksofonista, a  w  konkursach do wygrania będą m.in. bilety do kina, filharmonii czy teatrów. A przejazd walentynkowy, tramwajem jest zupełnie za darmo .

W tym roku „Zakochana bana” wyruszy w trasę z zajezdni w Chorzowie Batorym punktualnie o 14:03. Następnie będzie kursować między placem Wolności, pętlą Słoneczna i placem Miarki w Katowicach, odbywając też jeden kurs do zajezdni w Zawodziu, by na sam koniec, o 18:55, z placu Wolności wrócić do zajezdni w Chorzowie Batorym. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny na: www.tramwajeslaskie.eu

źródło: Tramwaje Śląskie SA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content