play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wyprawa „Trajką dookoła Polski” zakończona! Gratulacje Łukasz!

today1 sierpnia 2022

Background

Zrobił to! Łukasz Wiliński – niepełnosprawny mieszkaniec Katowic z powodzeniem ukończył wyprawę „Trajką Dookoła Polski”. W miesiąc przejechał blisko 3 tysiące kilometrów.

Mimo swej niepełnoprawności objechał Polskę dookoła. Łukasz Wiliński z Katowic, cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe w strugach deszczu dotarł do mety.

„Trajką dookoła Polski” – wyprawa zakończona sukcesem

Wczoraj zakończyła się wyprawa „Trajką Dookoła Polski”. A zakończyła… w miejscu w którym się rozpoczęła. 1 lipca Łukasz wyruszył z Cieszyna, by ostatniego dnia miesiąca stawić się w tym samym miejscu – na cieszyńskim rynku.

W międzyczasie dotarł do Żywca, Zawoi, Nowego Targu, Nowego Sącza, Cisnej, Ustrzyk Dolnych, Przemyśla, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaskiej, Sokółki, Węgorzewa, Elbląga, Gdańska, Ustronia Morskiego, Goleniowa, Kostrzyna nad Odrą, Bolesławca, Karpacza, Ząbkowic Śląskich i Raciborza. To oczywiście nie wszystkie miejscowości, które na Trajce odwiedził niepełnosprawny podróżnik. Licznik specjalnego, trójkołowego roweru Łukasza na mecie wskazał przejechanych niemal 3 tysiące kilometrów.

Radio Piekary patronowało wyprawie i kibicowało Łukaszowi oraz całej jego ekipie!

Foto: fb/Trajka Dookoła Polski

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content