play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zakopywali odpady w Bytomiu. Czy poniosą karę?

today15 stycznia 2020

Background

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 stycznia. Bytomscy strażnicy miejscy zatrzymali operatora koparki, który zakopywał kompost wraz z odpadami na terenie przy ul. Siemianowickiej sąsiadującym z Zespołem Przyrodniczo-Krajobrazowym „Żabie Doły”.

Na miejscu zdarzenia pojawili się pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu, policjanci i strażacy. Teren przy ul. Siemianowickiej objęty jest decyzją wydaną w 2015 roku na przetwarzanie odpadów – kompostu nie odpowiadającego wymaganiom wytworzonego z odpadów zielonych i innych odpadów zbieranych selektywnie. W trakcie wczorajszej kontroli służby miejskie ujawniły gospodarowanie odpadami niezgodne z wydaną decyzją. Te ustalenia potwierdzili także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy na prośbę bytomskich urzędników przyjechali na miejsce zdarzenia.

W trakcie kontroli stwierdzono odpady zanieczyszczone między innymi: elementami plastiku, folii, tworzyw sztucznych – mówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu. 

Służby miejskie już od dłuższego czasu przyglądają się działaniom firmy gospodarującej odpadami w rejonie ul. Siemianowickiej.  Stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości mogą być przesłanką do cofnięcia decyzji na gospodarowanie odpadami, o ile przedsiębiorca w krótkim okresie czasu nie uprzątnie odpadów. Przedsiębiorcy grożą również dotkliwe kary pieniężne, które może nałożyć WIOŚ.

 

Źródło: UM Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content