play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zamek w Pszczynie otwarty. Pomimo czerwonej strefy w powiecie pszczyńskim

today11 sierpnia 2020

Background

Zamek w Pszczynie otwarty. Pomimo czerwonej strefy w powiecie pszczyńskim. Ponowne wprowadzenie niektórych obostrzeń w powiecie pszczyńskim nie wpłynęło na działalność Muzeum Zamkowego w Pszczynie, które jest otwarte dla publiczności. Jak dotychczas zwiedzanie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zawartych w regulaminie obowiązującym w czasie epidemii, które są tożsame z ograniczeniami wprowadzonymi w ubiegłą sobotę.

Zamek w Pszczynie otwarty. Prosimy, by przed wizytą w Muzeum zapoznać się z nowymi zasadami zwiedzania, pamiętać o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego. W ten sposób odpowiedzialnie dbamy o nasze wspólne zdrowie – mówi Maciej Kluss, dyrektor Muzeum.
Jak zapewnia placówka, pszczyńskie muzeum dokłada wszelkich starań, by pobyt w zabytkowych wnętrzach Zamku i Stajni Książęcych był czasem spędzonym nie tylko przyjemnie ale przede wszystkim bezpiecznie.
Muzeum jest otwarte:
  • wtorek-piątek: 10.00 – 16.00 (ostatnie wejście o g. 15.00)
  • soboty i niedziele: 10.00 -18.00 (ostatnie wejście o 17.00)
W dniu 15 sierpnia 2020 r. (Święto Wojska Polskiego) Zamek oraz Stajnie Książęce będą czynne dla zwiedzających w godz. 10.00 – 18.00 (ostatnie wejście do Muzeum o godz. 17.00).
fot. Marcin Cyran/ Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content