play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zamiast biletu autobusowego wybrał bilet do więzienia

today18 listopada 2020

Background

Wszystko przez „jazdę na gapę”. 26-latek z powiatu bielskiego był poszukiwany przez sąd. W ręce policjantów wpadł po tym, jak odmówił kontrolerom biletów podania swoich danych personalnych. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że ma on do odbycia karę pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 17.00. Kontrolerzy biletów powiadomi policję, że podczas sprawdzania biletów w autobusie linii nr 15 ujawnili pasażera bez biletu, a ten odmówił im kontrolerom okazania swoich dokumentów, uniemożliwiając tym samym wystawienie mandatu za „jazdę na gapę”. Na pętli autobusowej pojawił się patrol policji, który ustalił tożsamość 26-latka i sprawdził go w policyjnej bazie danych.

Wtedy na jaw wyszło, że jest on poszukiwany przez bielski sąd rejonowy celem doprowadzenia do zakładu karnego w związku z zasadzoną karą pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do bielskiej komendy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie śledczy doprowadzili 26-latka do zakładu karnego. Będzie musiał również zapłacić mandat za jazdę na gapę.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content