play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Zamiast widowni w teatrze wygodny fotel w domu. „Wujek 81. Czarna ballada” on line 13 grudnia

today11 grudnia 2020

Background

Zamiast widowni w teatrze wygodny fotel w domu. „Wujek 81. Czarna ballada” on line 13 grudnia br. W najbliższych tygodniach  Teatr Śląski zagra dla widzów wirtualnie wiele razy (retransmisje oraz transmisje na żywo). Jedną z akcji jest wspólne oglądanie 13 grudnia spektaklu „Wujek 81. Czarna Ballada”.  W kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia 1981 roku, to artystyczny powrót opowieści ze Śląska i do pamięci o dziewięciu górnikach z Kopalni „Wujek”.

„Wujek 81. Czarna ballada” on line 13 grudnia br. Przedstawienie jeszcze przed premierą budziło wiele emocji, a od dnia pierwszego pokazu cieszy się ogromnym uznaniem widzów. W muzyczny spektakl zaangażowany był od początku aranżer Hadrian Filip Tabęcki oraz Miuosh. Całość w reżyserii Roberta Talarczyka powstawała w ścisłej współpracy ze Ślaskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. W głównych rolach m.in. Dariusz Chojnacki, Grażyna Bułka, Wiesław Sławik oraz kwartet młodych aktorów wyłonionych w drodze castingu.
Spektakl muzyczny, który zazwyczaj grany jest na Dużej Scenie teatru Śląskiego, udało się zrealizować także w formule Teatru Telewizji – i tę wersję można obejrzeć bezpłatnie po tym adresem:
Tego dnia, w niedzielę, do oglądania przedstawienia namawia także zaprzyjaźniony Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy. W cyklu internetowym w niedzielę o 19.00 zaplanowano wspólne oglądanie spektaklu, a następnie na kalane YouTube Modrzejewskiej będzie można wysłuchać rozmowy reżysera Roberta Talarczyka z dyrektorem tamtejszej sceny – Jackiem Głombem. Szczegóły wydarzenia w repertuarze.
info i fot. Teatr Śląski

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content