play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Zamieszanie wokół basenu w Rudzie Śląskiej. Znamy stanowisko władz

today5 lutego 2021

Background

Basen w dzielnicy Nowy Bytom w Rudzie Śląskiej przestanie istnieć, a obiekt zostanie przekształcony w salę dla gimnastyków – takie informacje pojawiły się ostatnio w przestrzeni publicznej.

Czy te informacje mają pokrycie w rzeczywistości? Poniekąd tak, bo władze miasto rzeczywiście analizowały taki pomysł. Tyle tylko, że plany na ten moment zostały porzucone.

– Wiele tych głosów, mówiących o tym, że podjęliśmy decyzję, że zamknęliśmy, że likwidujemy, że burzymy, to wszystko są głosy nieprawdziwe. Wynikają prawdopodobnie z braku wiedzy osób, które o tym wszystkim piszą. Ubolewam, że rozpętała się taka dyskusja, takie piekło wokół tego pomysłu, zwłaszcza, że nawet nie zdążyliśmy do radnych wystąpić z taka oficjalną propozycją – mówi reporterowi Radia Piekary Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Władze Rudy Śląskiej potwierdzają teraz, że nie będą proponować radzie miasta przekształcenia basenu w salę gimnastyczną. Okazuje się, że koszty takiego przedsięwzięcia byłyby wyższe niż wcześniej szacowano, ale też i krytyczne głosy mieszkańców zrobiły swoje.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content