play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Zamknęli odcinek A4. Interwencja na wagę życia

today10 sierpnia 2022

Background

Interwencja policjantów na autostradzie A4 miała kluczowe znaczenie dla ratowania życia. Na wiadukcie stała kobieta, która chciała rzucić się na jezdnię.

Osoby będące w trudnej sytuacji życiowej niejednokrotnie są zdeterminowane do tego, by ostatecznie pożegnać się ze swoimi problemami. Tak było w przypadku mieszkanki Zabrza, która chciała popełnić samobójstwo, skacząc z wiaduktu.

Zamknęli odcinek A4, by ratować życie kobiety

W poniedziałek około godziny 21:00 dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie o kobiecie stojącej za barierkami ochronnymi na wiadukcie nad autostradą A4 w Zabrzu przy ulicy Legnickiej. Na miejsce skierowano policyjne patrole z Wydziału Ruchu Drogowego. Na czas prowadzonej interwencji został również zamknięty dla ruchu odcinek autostrady A4.

Liczyły się zdecydowane ruchy

Na miejsce przybyli policjanci zabrzańskiej drogówki — starszy sierżant Michał Dajos oraz starszy sierżant Przemysław Pszeniczny, którzy próbowali uspokoić zdesperowaną kobietę stojącą za barierkami ochronnymi. W pewnym momencie 34-latka odskoczyła od barierki, jednak policjanci byli na tyle blisko, że zdążyli złapać ją za rękę. Następnie przyciągając w swoją stronę, odciągnęli ją od krawędzi wiaduktu w bezpieczne miejsce. Po przybyciu karetki mundurowi przekazali zdesperowaną mieszkankę Zabrza pod opiekę ratowników.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową. Okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Źródło: KMP Zabrze

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content