play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zamknięcie wszystkich targowisk w woj. śląskim AKTUALIZACJA

today25 marca 2020

Background

AKTUALIZACJA 25.03.2020r. ,14:42

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zmienił stanowisko wobec natychmiastowego zamknięcia targowisk miejskich i lokalnych. Poinformował, że nie ma ku temu podstaw prawnych. 

Zalecenia dotyczące funkcjonowania targowisk, których treść w całości publikujemy poniżej:

  • Targowiska mogą działać przy uwzględnieniu poniższych zasad: obiekty mieszczące się na wspomnianych targowiskach mogą funkcjonować w trybie dotychczasowym z ograniczeniami określonymi w paragrafie 6 rozporządzenia, w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu Epidemii (Dz U. poz. 491 z 2020 r.).
  • Jednakże, w związku z licznymi uwagami wpływającymi do WSSE w Katowicach dotyczącymi warunków sprzedaży i przestrzegania zasad higieny w okresie stanu Epidemii związanej z COVID-19 należy podczas kontroli, a także w każdy inny możliwy sposób informować poprzez zalecenia i wytyczne o sposobach prewencyjnych służących ograniczaniu epidemii COVID-19.
  • Do takich wytycznych należy m.in. zabezpieczenie osób znajdujących się w strefie targowiska poprzez: ograniczenie kontaktów bezpośrednich (zachowanie należytej odległości 2 metry), stosowanie środków dezynfekujących, unikanie przebywania ludzi w skupiskach.

Wcześniej pisaliśmy:

 

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach wydali polecenie zamknięcia targowisk.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach nakazała, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, zamknięcie wszystkich targowisk miejskich (lokalnych).

Punkt informacyjny WSSE w Katowicach: 32 351 23 00

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content