play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zamknięta przestrzeń powietrzna nad Ukrainą. Odwołane loty z Katowice Airport

today24 lutego 2022

Background

Zamknięto przestrzeń powietrzną nad Ukrainą. Tym samym wszystkie loty z Polski zostały wstrzymane. Dotyczy to także samolotów kursujących z lotniska w Pyrzowicach.

Sytuacja na Ukrainie nie bez znaczenia dla Polski. Pierwsze skutki działań na wschodzie odczuwa już branża lotnicza, a co za tym idzie także sami pasażerowie samolotów. Zawieszenie połączeń lotniczych z naszym wschodnim sąsiadem potwierdził dziś rano rzecznik katowickiego lotniska Piotr Adamczyk:

-Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę do odwołania zostały zawieszone wszystkie loty z Pyrzowic na ukraińskie lotniska. Przed rosyjską agresją z Katowice Airport linie lotnicze oferowały 8 rejsów tygodniowo na Ukrainę: 4 rejsy do Kijowa, 2 do Odessy oraz 2 rejsy do Lwowa.

Przewoźnicy już teraz proszą wszystkich, którzy mieli zakupione bilety, by kontaktowali się za pomocą infolinii telefonicznej.

Oświadczenie w sprawie zawieszenia lotów na Ukrainę wydały  między innymi linie lotnicze Wizz Air:

„Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju. – Czytamy w dokumencie.

 

Jak przekazuje przewoźnik, pasażerowie z rezerwacją lotów przylatujących lub odlatujących z Ukrainy mogą znaleźć więcej informacji na wizzair.com. Dodatkowo wszelkich informacji udzielają też pracownicy infolinii: 00380 893 202 532. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content