play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zamknięte do odwołania! Powód? Koronawirus

today23 lipca 2020

Background

Śląsk, kolejny raz z rzędu, znalazł się na czele listy zakażeń koronawirusem. Na 418-nowych przypadków, 110-ęć potwierdzono w naszym województwie. Z powodu wykrycia zakażeń zamykane są urzędy i szpitalne oddziały.

Dziś zamknięto między innymi:

Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego w Bielsku Białej

Jeden z lekarzy Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego w Bielsku Białej zakaził się koronawirusem. Przyjęcia na oddział, na którym pracuje zostały wstrzymane sprawa dotyczy oddziału ginekologiczno-położniczego, który z tego powodu nie przyjmuje nowych pacjentów. Personel został poddany kwarantannie. Od wszystkich pobrano wymazy. Wyniki jeszcze nie nadeszły – przekazał magistrat. Funkcjonowanie placówki nie jest zagrożone ponieważ, aby zapewnić opiekę pacjentom, wezwano lekarzy z urlopów.

Szpital w Świętochłowicach

Podobna sytuacja w szpitalu w Świętochłowicach – Oddział Neurologii zamknięty do odwołania. U jednego z pracowników szpitala wykryto obecność groźnego wirusa. Oddział nie przyjmuje pacjentów. Wypisy zostały wstrzymane. Trwają badania osób, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem.

Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim

Ze względu na stwierdzenie przypadku koronawirusa wśród pracowników Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim,  od dziś jest także nieczynny dla klientów wodzisławski magistrat. Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego miasta i pracowników Urzędu – informuje magistrat

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content