play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Zamykane szkoły i uczelnie. Studenci wyprowadzają się z akademików

today11 marca 2020

Background

Zamykane żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe. Taką decyzję podjął dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Oprócz odwołania samych zajęć, studenci muszą się również wyprowadzić z akademików – taka sytuacja jest między innymi już na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Decyzja zapadła – od poniedziałku, przez okres dwóch tygodni, polskie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe będą nieczynne z powodu koronawirusa. Co ważne, decyzja dotyczy również placówek niepublicznych. Dziś dowiemy się, czy studenci mieszkający w akademikach przynależących do śląskich uczelni również muszą je opuścić.

Zgodnie z zapisami specustawy w sprawie koronawirusa zdecydowano się również zamknąć placówki kultury, muzea i kina. Jak podkreślał Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, są to działania prewencyjne. Obecnie nie ma zagrożenia epidemii koronawirusa w polskich szkołach.

Decyzja o zamknięciu placówek obowiązuje od przyszłego poniedziałku szkół zaskoczyła dzieci i młodzież. Jedni się cieszą, inni twierdzą,że to niepotrzebne. Opinie młodszych i starszych uczniów zebrała nasza reporterka Gabriela Kokott-Drzyzga:

 

  • cover play_arrow

    Zamykane szkoły i uczelnie. Studenci wyprowadzają się z akademików Redakcja Radia Piekary

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia nadesłane przez naszą słuchaczkę, mieszkankę Radzionkowa, studentkę Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wyprowadzka z akademika trwa:

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content