play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Zamykanie kopalń i obniżanie pensji. Jest odpowiedź związkowców

today27 lipca 2020

Background

Zamykanie kopalń i obniżanie pensji. Jest odpowiedź związkowców na nieoficjalne informacje mówiące o tym, że w ramach planu ratowania Polskiej Grupy Górniczej, konieczne będzie zamknięcie zakładów pracy oraz zmniejszenie wynagrodzenia pracowników.

Zgodnie z ustaleniami opublikowanymi przez portal Biznes Alert, plan naprawczy przewiduje zamknięcie trzech ruchów kopalni Ruda czyli Bielszowice, Halemba i Pokój, a także kopalni Wujek. Dodatkowo plan zakłada także obcinanie pensji nawet o 30% oraz zamrożenie tzw. „czternastek”. Związkowcy mają nadzieję, że te doniesienia się nie potwierdzą.

Mam nadzieję, że na razie są to tylko doniesienia prasowe oraz, że pan Sasin przyjedzie tu jutro na konstruktywne rozmowy, a to co wczoraj napisało Biznes Alert się nie potwierdzi. Gdyby miało się potwierdzić, to ja nie wyobrażam sobie tutaj skutków społecznych takiej propozycji programu naprawczego Polskiej Grupy Górniczej, bo tak mówiąc w skrócie, to jest żadna propozycja, natychmiast należy wyrzucić ją do kosza – mówił przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

Spotkanie związkowców z ministrem aktywów państwowych odbędzie się we wtorek o godzinie 11.00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Wówczas mamy poznać oficjalny plan naprawczy dla PGG.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content