play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Zanocuj w „Leśnym Zakątku Śląska”. Nocne biwaki w lesie już legalne!

today11 maja 2021

Background

Noc w lesie? Od początku maja to już legalne. Teraz pozostaje tylko wybrać cel nocnego biwaku. Do kaletańskich lasów zaprasza burmistrz tego miasta. „Leśny Zakątek Śląska” został objęty programem „Zanocuj w lesie”.

W kaletańskich lasach wyznaczono specjalne obszary, na których można legalnie przenocować. To efekt pilotażowego program Lasów Państwowych. Burmistrz miasta Kalety zachęca śmiałków – Bo gdzie najlepiej zrobić sobie drzemkę – jak nie w „Leśnym Zakątku Śląska”?

Ważne jednak, żeby znać zasady programu:

– W tym programie „Zanocuj w lesie” znalazło się 46 hektarów kaletańskich lasów. Jeżeli chcemy skorzystać z tego programu i zanocować w lesie, to przede wszystkim musimy zapoznać się z regulaminem tego programu. Mamy w tym regulaminie zapisy dotyczące liczby osób, które w jednym miejscu mogą nocować – nie może to być więcej niż 9 osób, ta grupa nie może nocować dłużej, niż dwie noce z rzędu. Mile widziane jest także zgłoszenie w nadleśnictwie, że chce się z tego programu skorzystać – mówi Radiu Piekary burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia.

Leśne obszary biwakowe do dyspozycji odwiedzających są już od ponad tygodnia. Można je znaleźć na mapach Banku Danych o lasach.

 

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content