play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Morawiecki po wypadku w Katowicach: Będzie zaostrzenie przepisów dotyczących zawodowych kierowców

today2 sierpnia 2021

Background

Będzie zaostrzenie przepisów dotyczących zawodowych kierowców, szczególnie pracujących w komunikacji miejskiej. Zapowiedział to premier Mateusz Morawiecki po tragicznym wypadku w Katowicach, w którym pod kołami autobusu zginęła 19-latka.

Zajęliśmy się tym tematem w szczególności wobec osób, które tak jak w przypadku tragicznego wypadku w Katowicach, co do których można było mieć wątpliwości czy nie prowadzą, nie siedzą za kółkiem pod wpływem jakichś środków. Chcemy zwiększyć częstotliwość badań. Przepisy, które chcemy wprowadzić będą dotyczyły oczywiście wszystkich. To rzecz dotycząca wypadku, który cała Polska oglądała, w Katowicach. Niestety trzeba zaostrzyć przepisy w tym zakresie. Na pewno do tego doprowadzimy – deklarował dziś premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy w sobotę rano na ulicy Mickiewicza w Katowicach autobus  śmiertelnie potrącił 19-latkę. Kierowca miejskiego autobusu, który miał celowo wjechać w grupę awanturujących się ludzi został zatrzymany. 31-latek usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób.

fot.: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content