play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zaplanowano kolejne badania przesiewowe górników

today29 lipca 2020

Background

Koronawirus zaatakował na weselu w powiecie pszczyńskim. Wciąż przybywa również zakażonych górników z kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej oraz PG Silesia w Katowicach. Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, w ciągu ostatniej doby na Śląsku odnotowano 183 nowe przypadki.

W ostatniej dobie odnotowano 183 nowe przypadki zakażenia Covid-19. Najwięcej wykryto w powiatach: cieszyńskim (8), rybnickim (14), wodzisławskim (30), pszczyńskim (9), raciborskim (11), w Zabrzu (15), Bytomiu (10), Katowicach (7) i w Rudzie Śląskiej (21).  Łącznie w województwie śląskim mamy 15 780 potwierdzonych przypadków zakażeń.

Połowa przypadków dotyczy badań przesiewowych w kopalni Bielszowice, które trwają od poniedziałku. Znamy wyniki z wczorajszych testów: na 444 przebadanych próbek 38 jest dodatnich. Jeśli chodzi o PG Silesia, to na 300 przetestowanych próbek 35 okazało się być zakażonych. Dzisiaj badanych jest kolejne blisko 700 pracowników bielszowickiego zakładu górniczego. W piątek z kolei, decyzją wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, testowanych będzie następna grupa 300 pracowników kopalni Chwałowice. Jeszcze dziś ma zapaść decyzja co do dalszych działań w PG Silesia.

Do 33 wzrosła liczba zakażonych gości wesela w powiecie pszczyńskim. W tym samym rejonie również tyski sanepid w wywiadzie epidemiologicznym rozpracowuje kolejną zabawę weselną z udziałem 139 biesiadników, w tym między innymi z Niemiec i Czech. Z objawami zakażenia do sanepidu zgłosiło się już 3 gości, a pozostali obejmowani są kwarantanną.

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content