play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Zapytali o godzinę i okradli. Zatrzymano 3 osoby

today10 sierpnia 2022

Background

Najpierw zapytali o godzinę, a potem okradli. Do zdarzenia doszło na terenie Częstochowy. Przechodzień miał niewielkie szanse, by stawić opór napastnikom.

Kiedy potencjalni złodzieje upatrzą sobie ofiarę, nie dają za wygraną. Tak było w weekend na terenie Częstochowy, o czym informuje tamtejsza policja.

Zapytali przechodnia o godzinę i okradli z telefonu

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę około 6.00 w centrum miasta. 25-latek przechodził obok przystanku, gdzie siedziała grupa osób. W pewnym momencie jedna z nich zapytała o godzinę. Mężczyzna sprawdził ją na swoim telefonie, odpowiedział i poszedł dalej alejami. Po chwili zorientował się, że osoby te podążają za nim.

Żeby uniknąć konfrontacji, przyspieszył kroku i wbiegł na jedno z podwórek w nadziei, że uda mu się uciec. Napastnicy podbiegli do niego i zaatakowali. Przewrócili i zaczęli uderzać oraz kopać po całym ciele, żądając, by oddał im swój telefon. Po tym, jak zabrali wzięli to, czego chcieli – uciekli. Pokrzywdzony nie był w stanie podać policjantom rysopisu napastników. Policjanci dzięki swojej skrupulatnej pracy ustalili, a po kilku godzinach zatrzymali 18-letniego mieszkańca Częstochowy, któremu w poniedziałek postawiono prokuratorski zarzut.

To jednak nie wszystko  częstochowscy kryminalni zatrzymali 31-latka i 22-letnią kobietę, którzy wspólnie z 18-latkiem dopuścili się rozboju na mieszkańcu Częstochowy. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Częstochowa

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content