play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Zarzut dla ojca czteroletniej dziewczynki

today29 lipca 2022

Background

Zarzut dla ojca czteroletniej dziewczynki, która zginęła po tym, jak wypadła z okna na piątym piętrze bloku przy ulicy Małachowskiego w Sosnowcu.

Prokuratura postawiła zarzut ojcu 4-letniej dziewczynki, która przedwczoraj zginęła po upadku z okna na piątym piętrze budynku mieszkalnego przy Małachowskiego w Sosnowcu.

Zarzut dla ojca czteroletniej dziewczynki

Mężczyzna, któremu postawiono zarzut, odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. W sosnowieckiej prokuraturze złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy. Śledczy ustalili, że wyszedł z mieszkania kilkadziesiąt minut przed wypadkiem, by załatwić jakieś sprawy. Zostawił córkę samą. W mieszkaniu, pod jego nieobecność, otwarte były dwa okna. Jedno z nich – znajdujące się w kuchni – umieszczone jest na niewielkiej wysokości, dlatego dziewczynka nie miała problemów, by na nie wejść.

Mężczyzna po przesłuchaniu został wypuszczony na wolność. Nie zastosowano wobec niego tymczasowego aresztu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w środę, 27 lipca, około godziny 18.30. Początkowo o życie dziecka walczyli obecni na miejscu strażacy. Następnie zostało ono przekazane ratownikom medycznym. Mimo wszelkich starań życia 4-letniej dziewczynki nie zdołano uratować.

Fot. KMP Sosnowiec

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content