play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Zarzuty dla byłego prezesa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

today13 stycznia 2021

Background

Doprowadzili spółkę do bardzo trudnej sytuacji finansowej. Były prezes i była wiceprezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego z zarzutami. Sprawę prowadziła katowicka Prokuratura Okręgowa – a chodzi o udzielenie przez spółkę pożyczek ponad półtora miliona złotych dla Towarzystwa Sportowego „Polonia” w Bytomiu.

Udzielili pożyczki na półtora miliona złotych – których do tej pory nie odzyskano. Były prezes i była wiceprezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego z zarzutami wyrządzenia spółce szkody majątkowej wielkich rozmiarów.

Pożyczki nigdy nie spłacono

Mundurowi ustalili, że w latach 2015-2016 ówczesny prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz wiceprezes do spraw finansowych, poprzez nadużycie udzielonych im uprawnień i niedopełnienie ciążących na nich obowiązków, wyrządzili spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach. Sprawa dotyczy udzielenia pożyczek w łącznej kwocie ponad 1,5 miliona złotych przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Towarzystwu Sportowemu „Polonia” w Bytomiu. Pieniądze z pożyczek zostały następnie przekazane zadłużonemu już wtedy Klubowi Sportowemu „Polonia Bytom” na spłatę zobowiązań publiczno-prawnych. Niedługo po udzieleniu pożyczki towarzystwu, ogłosiło ono likwidację, a pożyczka nie została nigdy spłacona przez klub.

Trafili do prokuratury

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie prokurator przedstawił im zarzut wyrządzenia spółce Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne szkody majątkowej wielkich rozmiarów przez nadużycie udzielonych im uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nich obowiązku. Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Do sądu wpłynął już akt oskarżenia w przeciwko nim. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Po uprzednim wyłączeniu materiałów do odrębnego postępowania, śledczy pracują nad kolejnymi jej wątkami.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content