play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Zarzuty znęcania się nad dziećmi dla 2 pracownic żłobka

today10 stycznia 2020

Background

Dwie pracownice żłobka z Oświęcimia usłyszały zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad małoletnimi podopiecznymi.

Sprawa wyszła na jaw dzięki nowo zatrudnionej pracownicy, która codziennie nagrywała zachowania oskarżonych kobiet. Na filmach widzimy, jak małe dzieci są szarpane, zamykane w ciemnych pomieszczeniach, gdy mimo protestu dzieci wlewane jest im jedzenie do ust.

Właściciele żłobka są zbulwersowani takim zachowaniem pracownic i informują, że wcześniej nie mieli żadnych sygnałów o nieprawidłowościach w tej placówce. Zadeklarowali o pełnej współpracy z organami ścigania i nadzoru.

To rodzice poinformowali lokalną prokuraturę o niebezpiecznych zachowaniach pracownic w żłobku ich dzieci. Są zszokowani zaistniałą sytuacją i nie dowierzają, że nikt wcześniej tego nie zauważył.

Wczoraj, podejrzana 50-latka i 51-latka usłyszały oficjalne zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Kobiety objęte są nadzorem policyjnym. Nie mogą kontaktować się z ofiarami, ani z ich opiekunami. Nie mogą opuszczać kraju oraz wykonywać żadnej pracy związanej z opieką nad małoletnimi.

Oskarżone nie przyznają się do winy.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content