play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Zaskoczyło ich załamanie pogody. Akcja ratunkowa GOPR

today9 kwietnia 2021

Background

Zimowe, bardzo trudne warunki sprawiły, że grupa ludzi, którzy wybrali się w Beskidy wymagała interwencji GOPR. Tym razem pomoc nadeszła na czas, bo choć zdrowie turystów mocno ucierpiało, nie skończyło się tragedią.

Trudne warunki wymagają pokory

Zima oprócz tego, że już dawno przestała być przyjemna, jest też często niebezpieczna. Przekonują się o tym regularnie kierowcy, miedzy innymi na drogach naszego regionu. Szczególnie niebezpieczne i trudne warunki panują także w górach. Wyprawy wyższe partie gór wymagają doświadczenia i odpowiedniego przygotowania. Czasem lepiej w ogóle zrezygnować z wyprawy.

Akcja ratunkowa w masywie Babiej Góry

Ratownicy GOPR-u sprowadzili cztery osoby z rejonu Główniaka. Turyści potrzebowali pomocy z powodu nagłego załamania pogody. Mają odmrożenia kończyn górnych i dolnych. Gdy dotarli do nich ratownicy jeszcze byli w stanie samodzielnie się poruszać. Turyści zostali ewakuowani na Przełęcz Krowiarki. W akcji brało udział trzynastu GOPR-owców. Ratownicy po raz kolejny apelują by nie wybierać się w góry w trudnych warunkach pogodowych.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content