play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zaszczep się na COVID-19, a dostaniesz 500 złotych od rządu

today9 lipca 2021

Background

Rząd rozważa kolejną zachętę dla niezdecydowanych względem szczepień. Jak zdołał ustalić dziennik ,,Fakt”, podobno każda osoba w wieku od 18 do 25 lat, która zaszczepi się przeciw COVID-19, otrzyma 500 złotych.

Od dłuższego czasu polski rząd próbuje wszelkich możliwych sposobów, aby zachęcić sceptycznie nastawionych Polaków do szczepień przeciwko COVID-19. Jak wielokrotnie zaznaczono, to jedyny sposób, aby zatrzymać pandemię i kolejne szczepy tej, terroryzującej całej świat, grypy.

Była już kampania z udziałem sportowców i aktorów, wystartowała również loteria szczepionkowa z nagrodami. To jednak nie przyniosło zamierzonego efektu i wciąż jest spora grupa Polaków, która nie zaszczepiła się przeciw COVID-19 i raczej nie planuje tego robić.

Jednakże nic tak bardzo nie zachęca, jak szybki zastrzyk gotówki, dlatego każda osoba w wieku od 18 do 25 lat, która przyjmie preparat jednej z firm dostępny na polskim rynku, otrzyma od rządu aż 500 złotych.

Podobne rozwiązanie zastosowano w Grecji, gdzie od połowy lipca każda osoba w wieku od 18 do 26 lat, która się zaszczepi, otrzyma 150 euro.

Natomiast według najnowszych danych, w Polsce w pełni zaszczepionych jest niecałe aż (albo jedynie) 15 milionów obywateli, co daje około 45 procent zaszczepionej populacji. Rząd chciałby, aby ten procent był znacznie większy i sięgał przynajmniej 70 procent obywateli.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content