play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Zatrzymał pijanego kierowcę. Ten w ramach zemsty próbował go przejechać

today13 października 2020

Background

Zatrzymał pijanego kierowcę i jego nietrzeźwą pasażerkę. Pijana para jadąca fordem w akcie zemsty na świadku, który próbował udaremnić im jazdę, postanowiła go staranować. Kierowca Opla Astry w ostatnim momencie uniknął zderzenia. 38-letnia kobieta i jej o dwa lata starszy partner zakończyli jazdę na barierach energochłonnych.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 86 w rejonie Sarnowa. 30-latek jadący Oplem Astrą zauważył Forda S-Max, którego kierowca wykonywał podejrzane manewry, wskazujące na to, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna podjął decyzję o uniemożliwieniu kierowcy dalszej jazdy. Wykorzystując zatrzymanie Forda, podbiegł do drzwi od strony kierowcy i sprawnie wyjął kluczyki ze stacyjki. Interwencja mężczyzny niestety nie doprowadziła do wyeliminowania niebezpieczeństwa. 30-latka zaatakował bowiem pijany, 40-letni kierowca Forda i jego 38-letnia partnerka. Mężczyzna wyrzucił kluczyki na pobocze i uciekł. Odgrażająca się para odnalazła kluczyki i zaczęła gonić Astrę, aby ją staranować. Tym razem za kierownicą znajdowała się kobieta. Pościg nie trwał jednak długo. Widząc w lusterku wstecznym zbliżającego się ze sporą prędkością Forda, kierowca Astry w ostatnim momencie zjechał w bok. 38-latka nie zdążyła już wykonać podobnego manewru i uderzyła w barierę energochłonną.

Zgodnie z ustaleniami policjantów, 40-latek i jego 38-letnia partnerka wracali z grzybobrania. Mieli w organizmach prawie dwa promile alkoholu. Dalszym ich losem zajmie się teraz sąd i prokurator. Oboje odpowiedzą zarówno za jazdę pod wpływem alkoholu, jak i groźby.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content