play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Zatrzymania na TARGOWISKU W BYTOMIU. Sprzedawali podróbki ZDJĘCIA

today17 sierpnia 2021

Background

W sobotę policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 3 mężczyzn, którzy na targowisku sprzedawali towary z podrabianymi znakami znanych marek. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 1650 sztuk podrobionych ubrań. Teraz sprzedawcom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bytomscy policjanci zatrzymali trzech obywateli Bułgarii, którzy na targowisku w Szombierkach sprzedawali towary z podrabianymi znakami znanych światowych marek. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 1650 sztuk podrobionych ubrań. Teraz sprzedawcom grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci bytomskiej komendy, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w minioną sobotę na targowisku w dzielnicy Szombierki, zatrzymali trzech obywateli Bułgarii. Mężczyźni w wieku 18, 27 i 41 lat oferowali do sprzedaży na straganie odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 1650 sztuk odzieży. Wartość poniesionych strat przez producentów oryginalnych produktów jest w trakcie ustalania. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Prowadzący sprawę śledczy przypominają, że osoba, która wprowadza do obrotu podrobiony towar, popełnia przestępstwo. Zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content