play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zatrzymanie „na raty”. Wpadka samochodowych złodziei

today7 kwietnia 2021

Background

Do zuchwałej kradzieży samochodu, doszło niedawno na stacji paliw przy Al. Monte Cassino w Zabrzu. Odpowiedzialni za kradzież mężczyźni zostali już zatrzymani przez policję. Jeden z nich trafił do tymczasowego aresztu.

W środę przed świętami, ok. 21:30 pokrzywdzony, a zarazem właściciel samochodu audi przyjechał na stację paliw przy Al. Monte Cassino. Chciał skorzystać ze znajdującego się tam paczkomatu. Na miejscu byli dwaj mężczyźni, którzy myli peugeota. Wysiadając z samochodu, kierowca audi nie wyciągnął kluczyków ze stacyjki. Gdy był już przy paczkomacie, usłyszał trzask zamykanych drzwi i zobaczył, że jego auto odjeżdża. O pomoc zwrócił się do jednego z mężczyzn, których widział przy peugeocie. Wsiadł do jego auta i poprosił, aby jechał za skradzionym właśnie audi.

Kierowca peugeota ruszył, jednak twierdził, że nie wie gdzie jechać, tłumacząc się nieznajomością miasta. Był wyraźnie zdenerwowany, przypomniał sobie, że kiedy wjeżdżał na stację, stał przy aucie z innym mężczyzną. Kiedy zapytał kierowcę o to, gdzie jest jego kolega, nie potrafił odpowiedzieć. Właściciel audi domyślał się, że za kradzieżą jego auta może stać właśnie kierowca peugeota i jego kolega. Nie dając nic po sobie poznać, tak wskazywał drogę, aby znaleźć się blisko komisariatu policji. W dogodnym momencie odwrócił  uwagę kierowcy, wyrwał kluczyki ze stacyjki i pobiegł po pomoc. Zaalarmowani policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Rybnika. Szybko wyszło na jaw, że również peugeot został skradziony kilka dni wcześniej.

Sprawą zajęli się kryminalni, których celem było zatrzymanie drugiego z mężczyzn oraz odzyskanie skradzionego audi. W końcu namierzono 26-latka, który na stacji paliw przy ul. Wodzisławskiej w Rybniku próbował zatankować skradzione audi. Na widok policjantów zaczął uciekać. W trakcie pościgu porzucił skradziony samochód, przebrał się i próbował uciekać pieszo. Został jednak zatrzymany i przekazany do Zabrza. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Jeden z nich odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami. Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował 26-latka.

źródło/foto: Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content