play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zatrzymano 6 osób i to jeszcze nie koniec. CBŚ rozbiło niebezpieczny gang

today10 lutego 2021

Background

Są podejrzani między innymi o przestępstwa narkotykowe, pobicia, groźby, korupcję i oszustwa. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili gang, którzy robił interesy na Śląsku i Podkarpaciu. W tej sprawie zatrzymano 6 osób.

Członkowie gangu działali w latach 2014 – 2017 na terenie niemal całego kraju, a głównie w województwie podkarpackim i śląskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w tym czasie mogli dokonywać przestępstw narkotykowych, przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Z zebranego materiału wynika, że członkowie gangu mogą być również odpowiedzialni za wyłudzenie blisko 90 tysięcy litrów oleju napędowego. Pod koniec stycznia policjanci zatrzymali w tej sprawie 3 osoby, w wieku od 33 do 61 lat. Kolejne 3 doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych.

Działania przeprowadzono na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Wtedy policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki bazy danych oraz dokumentację.

Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec 5 osób sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec jednej dozór policyjny.

Śledztwo jest rozwojowe i planowane są kolejne zatrzymania.

Fot. CBŚP

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content