play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zatrzymano kierowcę pod wpływem narkotyków

today12 sierpnia 2022

Background

Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę na A4. W akcji uczestniczył także wyszkolony pies, który wywąchał narkotyki.

Do zdarzenia doszło, jak informuje rzeczniczka KAS, w piątek około godziny 2.30 w nocy na odcinku  A4 Gliwice-Żernica. Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę ciężarówki.

Kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany na A4

W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli woń substancji odurzających w kabinie pojazdu. Charakterystyczny zapach był bardzo intensywny. Do akcji wkroczył młody labrador Jerry, wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Zaledwie kilkanaście sekund zajęło mu wskazanie miejsca,  gdzie znajdowały się substancje odurzające.  W wyniku dokładnego przeszukania kabiny funkcjonariusze ujawnili susz roślinny w woreczku i folii aluminiowej oraz jointa. W sumie mundurowi  zabezpieczyli ponad 3 g suszu roślinnego. Badanie narkotestem potwierdziło, że to marihuana.

Co wykazała kontrola policyjna?

Kierowca był trzeźwy i posiadał wymagane dokumenty, ale prawdopodobnie, jak informuje KAS, kierował ciężarówką będąc pod wpływem substancji odurzających. Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego z gliwickiej policji. Kierowca został poddany testowi narkotykowemu, wynik był pozytywny.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę ciężarówką. Dalsze postępowanie w tej sprawie poprowadzą już gliwiccy policjanci.

Źródło: KAS

Fot. zdjęcie poglądowe pixabay

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content