play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Zatrzymano nożownika. Jedna osoba nie żyje, druga trafiła do szpitala

today15 marca 2019

Background

Policjanci zatrzymali 30-letniego nożownika. Rzucił się na dwie kobiety. Jedna zginęła od zadanych ran, druga trafiła do szpitala. Napastnik nie znał swoich ofiar i pomylił domy? Ujawniono szokujące doniesienia.

Policjanci z Zakopanego zatrzymali Andrzeja Ł. – 30-latka podejrzewanego o zabójstwo 72-letniej mieszkanki tego miasta. Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa oraz zarzut usiłowania zabójstwa siostry zamordowanej kobiety. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez policję podano informację, że zabójca nie znał swoich ofiar.

Zabójca rzucił się na ofiary z nożem i łopatą

W czwartek, 14 marca, około 10.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem otrzymał telefoniczną informację, iż na posesji przy ulicy Smrekowej w Zakopanem znajduje się nieznany mężczyzna, który rzuca kamieniami w okno osoby, która zgłaszała sprawę na policję. Kolejne zgłoszenie z tego samego adresu zostało nagle przerwane, lecz dyżurny usłyszał odgłosy dramatycznych wydarzeń. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrole policyjne, które jeszcze na posesji zatrzymały 30-letniego mieszkańca Zakopanego podejrzewanego, jak się później okazało, o dokonanie zabójstwa. Mężczyzna w chwili zatrzymania był bardzo agresywny i pobudzony. Kolejne patrole policyjne i służby ratunkowe skupiły się na udzielaniu pierwszej pomocy pokrzywdzonym w wyniku ataku nożownika kobietom. Jeszcze na miejscu zdarzenia rozpoczęła się akcja reanimacyjna prowadzona przez policjantów. Walkę o życie kobiety podjęli następnie ratownicy i strażacy. Niestety w zakopiańskim szpitalu 72-letnia kobieta zmarła od doznanych ran. Jej 76-letnia siostra przeszła operacje ratującą jej życie i obecnie przebywa w szpitalu. Na miejscu zbrodni do późnych godzin pracowali śledczy, policyjni technicy i prokurator. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia motywu działania sprawcy oraz ewentualnych okoliczności mogących mieć wpływ na jego zachowanie. Mężczyzna najprawdopodobniej nie znał kobiet, które zaatakował a sam nie był karany i notowany przez policję. Jeszcze wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do których przyznał się odmawiając składania wyjaśnień. Pod eskortą policyjną zatrzymany 30-latek z Zakopanego został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Krakowie. Obecnie przebywa na obserwacji psychiatrycznej.

Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa kolejnej osoby grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content