play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zatrzymany 16-latek z Bytomia nie przyznał się zarzucanych mu czynów

today28 maja 2021

Background

Zatrzymany wczoraj 16-latek z Bytomia, podejrzewany o zaatakowanie nożem czterech osób, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nastolatek odmówił też składania wyjaśnień. Sprawą zajmuje się sąd rodzinny, który zdecydował, że nastolatek w postępowaniu będzie traktowany jak dorosły.

Jak ustalił reporter Radia Piekary – 16-latek z Bytomia, który miał wczoraj zaatakować i pociąć nożem cztery osoby, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odmówił też składania wyjaśnień. Na trzy miesiące trafił do schroniska dla nieletnich.

– Jeszcze wczoraj z nastolatkiem wykonano pierwsze czynności procesowe. Zatrzymany noc spędził w policyjnej izbie dziecka – mówił Radiu Piekary Rafał Wojszczyk z bytomskiej policji.

Sąd postanowił także, że 16-latek będzie odpowiadał jak dorosły i przekazał sprawę Prokuraturze Rejonowej w Bytomiu.

Wobec nieletnich sąd może orzec środki wychowawcze. Najsurowszy z nich to umieszczenie w poprawczaku, a wcześniej – zanim cała procedura się zakończy – w schronisku dla nieletnich. Warto też dodać, że w wyjątkowych sytuacjach do odpowiedzialności karnej może być już pociągnięty nawet 15-latek.

Do ataku, o który podejrzany jest 16-latek z Bytomia doszło wczoraj nad ranem. W jednym z domów przy Czajkowskiego w Bytomiu-Bobrku sprawca ranił nożem cztery osoby. Ranni są w wieku 15, 19, 45 i 47 lat. W najcięższym stanie jest 47-letnia kobieta, która po operacji cały czas przebywa na OIOM-ie w Szpitalu nr 4 w Bytomiu.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content