play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zawiercie: Miasto inwestuje w SUPER-bezpieczną stację PKP PLK!

today2 sierpnia 2021

Background

PKP PLK inwestuje w bezpieczeństwo na stacji w Zawierciu. Pojawi się tam nowy system sterowania ruchem, który nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale też usprawni ruch pociągów.

 

– Ogłoszone przez PKP Polskie Linie Kolejowe Sa, przetarg na prace kolejowe w rejonie stacji Zawiercie, obejmuje montaż nowych komputerowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, które zastąpią istniejące urządzenia przekaźnikowe. Zarządzanie ruchem kolejowym będzie sprawniejsze, co pozytywnie wpłynie na ograniczenie ryzyka zdarzeń na kolei i zapewni większą punktualność pociągów. Zwiększy się również poziom bezpieczeństwa podróży pasażerskich i przewozu towarów – tłumaczy Magdalena Janus, z biura prasowego PKP PLK.

Zaplanowano też prace, które odczują już sami podróżni:

– W rejonie stacji, zabudowanych zostanie między innymi 10 nowych rozjazdów, wyposażonych w system elektrycznego ogrzewania. Zaplanowano również wzmocnienie podtorza i stabilizację torów objętych przebudową. A także budowę odwodnienia. Na stacji Zawiercie, zaplanowano wymianę płyt na peronach. Dodatkowo peron przybudynku dworca, zostanie wydłużony w kierunku przejścia podziemnego. Wykonany zostanie chodnik, prowadzący do peronu. Od ulicy Grunwaldzkiej i Spacerowej. Na sąsiednim peronie zaplanowaliśmy zabudowę dwóch poczekalni otwartych, z ławkami dla pasażerów – dodaje Magdalena Janus.

 

Stacja Zawiercie jest bardzo ważna w ruchu regionalnym, krajowym, międzynarodowym oraz towarowym. Przebiega przez nią kilka linii kolejowych takich jak Częstochowa- Katowice czy Tarnowskie Góry- Zawiercie.

 

Fot: Facebook/ PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content