play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zawiercie: Nietrzeźwy odkręcił kurki z gazem

today11 lutego 2020

Background

Nietrzeźwy odkręcił kurki z gazem. Chwile grozy przeżyli wczoraj po południu mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Wierzbowej w Zawierciu. Policjanci razem ze strażakami ewakuowali lokatorów budynku oraz wyważyli drzwi do mieszkania pijanego mężczyzny.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 lutego w jednym z bloków przy ul. Wierzbowej w Zawierciu. Około godz. 16:00 zawierciańscy policjanci otrzymali informację, że na klatce schodowej bloku mieszkalnego wyczuwalna jest silna woń gazu. Funkcjonariusze przybyli na miejsce jako pierwsi i potwierdzili zgłoszenie. Razem ze strażakami ewakuowali mieszkańców.

Po wyważeniu drzwi do lokalu, z którego ulatniał się gaz, znaleźli leżącego mężczyznę. Przybyła na miejsce załoga pogotowia udzieliła mu niezbędnej pomocy medycznej. Strażacy potwierdzili silne stężenie gazu. Finalnie mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 59-latek był pijany. Badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content